لباس عروس

لباس عروس

همه دختران از کودکی آرزوی پوشیدن لباس سپید عروسی در ذهن دارند و با آن بزرگ می‌شوند. لباس عروس یکی از مهمترین آیتم‌های مراسم است که مورد توجه عروس‌خانم‌هاست و این مسیله نباید از نگاه آقا دامادها دور بماند.

برای انتخاب لباس عروسی به عوامل مختلفی از جمله عقاید عروس و اندام عروس و قد داماد و فصل اجرای مراسم و … باید توجه کرد.

جهت انتخاب لباس عروس حتما یک نفر خانم که انسانی منطقی و صاحب نظر است به همراه داشته باشید. البته همراهی داماد خالی از لطف نخواهد بود. قبل از انتخاب لباس بعضی از مجلات و سایت‌های مربوط به لباس عروس را بررسی کنید و ایده بگیرید البته در انتخاب از حساسیت پرهیز کنید.

در انتخاب لباس عروس باید تصمیم بگیرید چه نوع لباسی می‌خواهید لباس کلاسیک یا مدرن و یا …

مدلی لباسی انتخاب کنید که با فرم بدنتان تناسب داشته باشد و سایز بدنتان را نیز در نظر بگیرید و از انتخاب لباس تنگ به امید لاغر شدن بپرهیزید .لباس عروس انتخابی باید جای گشاد و تنگ‌کردن داشته باشد. در انتخاب لباس عروس دنباله‌دار و بدون دنباله قد عروس و میزان انرژی او بسیار مهم است. لباس عروس دنباله دار برای فیلمبرداری وعکسبرداری بسیار زیباست ولی تحرک با این نوع لباس مشکلاتی دارد.

عروس خانم‌هایی که قد کوتاهی دارند ترجیحا از پوشیدن لباس دنباله‌دار پرهیز کنند و یا از دنباله کوتاه استفاده کنند. چرا که نمای خوبی نخواهد داشت.

سعی کنید از دنباله‌های جدا استفاده نموده تا قبل از رسیدن به تالار از لباس جدا کنید و در حین اجرای مراسم دست و پا گیر نباشد.

در انتخاب لباس عروس می‌توانید از رنگ‌های غیرسفید مانند نباتی و کرم و … استفاده کنید و در شب مراسم متفاوت باشید که این مورد به سلیقه عروس و داماد بر می‌گردد.

در انتخاب لباس عروس به فصل مراسم توجه کنید چرا که لباس‌های با جنس نازک و تور بیشتر برای زمستان مناسب نیست و برعکس.

در انتخاب لباس عروس جثه و اندام عروس خانم‌ها مهم است مثلا عروس خانم‌هایی که اندام و بازوهای بزرگ دارند لباس‌های آستین دار انتخاب کنند و اگر لاغر اندام هستند قدرت انتخاب بیشتری دارند از جمله اینکه می‌توانند مدل لباس عروس اروپایی (بالماسکه) انتخاب کنند و همچنین عروس خانم‌هایی که بسیار لاغر و کوتاه قد هستند باید از لباسهای شلوغ و پرکار استفاده کنند .

لباس عروس با پارچه‌های سفت و محکم می‌تواند به لباس ابعاد و بافت بخشیده و عروس را پرتر نشان دهد. لباس عروس با پارچه‌های نرم و براق با درخشندگی خاصی که دارند می‌توانند عروس خانم‌ها را لاغرتر و قدبلندتر نشان دهند.

لباس عروس با پارچه توری بهترین انتخاب برای افراد چاق است لباس عروس با پارچه ساتن برای عروس خانم‌های با فرم بدن ساعت شنی مناسب است.

اگر پارچه لباس عروس براق نباشد و روی آن حریر باشد شما را لاغرتر نشان می‌دهد.

در انتخاب لباس عروس عجله نکنید و انتخاب را به سه هفته تا یک‌ماه قبل از مراسم محول کنید.

فهرست